Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arama Motoru Optimizasyonu [ vBulletin ]

admilx
07-02-2010, 19:32
Arama Motoru Optimizasyonu

Bizzat kendim yazdım.Faydalı olduysam sevindim.

1-Nasıl hit yapabiliriz ?
Google kendine özgü yazıları sever ve indexler.Bilgiler ayrıntılı ve açıklayıcı olursa ayrıca okuyucuyu sıkmayan türden yazılarla kullanıcılar sitenizde daha çok takılır çünkü yazılarınızdan hoşlanmıştır

2-Backlink önemlimidir ?
Kaliteli linkler alırsanız sizin sitenizde kaliteli olur ama link aldım diye boş durmamak gerekir.Sitenizi her gün güncelleyip geliştirmelisiniz.Kaliteli linkten kastımız PageRank 3 4 5 6 7 8 9 dur.Verdiğiniz ücretin karşılığını alırsınız.

3-Validator ( xHtml) Önemlimidir ?
Tabiki.Sitenizin sitenizin valid olması googlenin yani örümceğin sitenizde kolay gezmesidir.Önünüzde engel varsa engelden atlamanız gerekir.Sonuçta her türlü geçersiniz ama birinde yorulursunuz diğerinde sıkınntı çekmeden geçersiniz.

4-Tag Nasıl kullanılmalıdır ?
Tag internet kullanıcılarının arama motorlarında aradıklarını kolay bulmasını sağlar.
Örneğin konu başlığı Tools.php Kullanımı Resimli Anlatım
Otomatik tag sistemleri şu şekilde etiketler.
Tools,php,kullanım,resimli,anlatım Olması gereken Şudur
Tools php kullanımı , tools.php resimli anlatım,tools php nedir,tools php nasıl kullanılır
İşte bu şekilde etiketlediğinizde kazanan siz olursunuz.
Tagları elinizle giriniz.

5-vBulletin Seo Sistemleri Hangileri Tercih edilmelidir ?
Cevabı çok basit.vBSeo ücretli bir yazılımdır.Eğer verecek paranız yoksa Zoints seo kurmanızı tavsiye ederiz.Sonuçta ikiside uzantıları .html ye çevirir.vBseo dizin olarak çevirir.

Ceren
07-02-2010, 21:58
Teşekkürler , bilgiler ve paylaşim için.